• Sokoliari

• Sokoliari. Tak takúto sme mali navštevu. Sokoliari nám prišli ukázať vtáky ktoré žijú na Slovensku a po celom svete. Dozvedeli sme sa aké majú rozpätie krídel, koľko vážia, čím sa živia a veľa iných zaujímavých informácií. Najpútavejšie však boli ukážky. Videli sme ako Milana, ako myšku naháňala Itália. Ako sa nám Kubo stratil v Jurskom. Ako sa bál Nikolas o svoju ruku. Avšak najkrajšie bolo vidieť všetky tieto vtáky zblízka. Táto návšteva stála naozaj za to.

• Deň matiek 2013

•   17. 5. 2013

Súčasťou mesiaca máj je už tradične "Deň matiek", na ktorý sme sa už viac ako mesiac pripravovali, či už vytváraním rôznych darčekov alebo pozdravov, tak aj nácvikom programu. Veľké ďakujem patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podujali na tomto "Veľkom dni".

Pripravujeme sa na deň matiek.

• Školenie Adamko

• Sobota 18. mája bola pre päticu učiteľov našej školy skoro pracovná. Preniesli sa do detstva a zúčastnili sa - Školenie Adamko . Toto školenie bolo v rámci projektu Čítaním objavujeme svet. Aj takto chceme zvýšiť záujem žiakov o čítanie, zdravie a priniesť radosť a kreativitu na vyučovanie.

• Uspávanka

• Tak ako každý rok, tak aj tento sa v našej škole konala spevácka súťaž "Uspávanka", ktorou cieľom bolo zaspievať rôznu uspávanku svojej bábike. Tejto milej aktivitky sa zúčastnili deti z MŠ a žiaci nultých a prvých ročníkov. Porota, ktorú sme si úctili malým pohostením, vynaložila maximálne úsilie, aby vybrala tých najlepších. Na priečke sa umiestnili tí, ktorí okrem spevu dokázali pieseň aj zdramatizovať. Celý priebeh a kto sa ako umiestnil si pozrite tu!

• Ranné cvičenie "Deň slnka"

• V jedno piatkové ráno vytiahlo slniečko tých najmenších z tried von zacvičiť si.  Tešíme sa z neho nielen v Deň Slnka, ale ďakujeme každý deň, že sprevádza naše kroky. Ako sme cvičili môžete vidieť v našom fotoalbume.

• Deň Rómov 2013

• 8.apríl je  Deň Rómov , ktorý sme slávili aj my . Tento rok sme ho mali zaujímavý, voňavý a chutný v spolupráci s mamkami, ktoré nám pripravili tradičné rómske jedlá ako PIŠOT, PÁRANCE, KRAVKY či MARIKLI. Spoločne sme si vyskúšali prípravu týchto jedál a vzájomne sa obohatili o nové "chutné" vedomosti. Tešíme sa na ďalšie dobroty. Pozrite sa, ako sa nám darilo.

• Návšteva základnej školy v Jánovciach

• Naša škola je zapojená do projektu MRK- Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzii žiakov z marginalizovaných rómskych komunít. V rámci tohto projektu je aj plánovanaá stáž na školách tzv. "dvojičiek" Naša škola má ako dvojičku  základnej školy v Jánovciach , čo sme radi, pretože to je neplnoorganizovaná škola do 4 ročníka, ako my. V dňoch pred Veľkonočnými prázdninami sme sa zúčastnili tejto stáže. Z návštevy si odnášame  príjemné zážitky, nové kontakty i podnety do práce. Ďakujeme a tešíme sa na opätovnú návštevu u nás.

• Aktivity a práce detí z MŠ Jurské

• Nahliadnite do našej materskej školy ako rozvíjame jemnú motoriku, pozornosť a svoje schopnosti v rôznych didaktických aktivitách, čo už vieme a čo sme našími šikovnými rukami vytvorili. Lesná

• Vzdelavanie Telgart

• Vzdelavanie Telgart - Vo februári sa celý pedagogický kolektív zúčastnil školenia v rámci projektu"Čítaním objavujeme svet"

Počas vzdelávania sme sa oboznámili s novými stratégiami, vyskúšali sme si ich aj na vlastnej koži, ale nezabudli sme aj na relax a využili sme snehovú prikrývku..

Naši školitelia nás však nenechali len tak , museli sme sa pripraviť na záverečné pohovory, test a urobiť aj záverečnú prácu. Všetci sme to úspešne zvládli a už sa tešíme na ďalšie školenie.

24.03.2013 08:50

• Vianoce 2012

• Vianoce sú sviatky pokoja, lásky a šťastia...pozrite si náš vianočný darček v podobe našej vianočnej besiedky, ktoré pripravili naše pani učiteľky Mgr. Pompová, Mgr. Lesná v spolupráci s ostatnými pedagógmi Vianoce 2012.
            22.12.2012 06:22 Prajeme krásne VIANOCE

• Pečenie medovníčkov

• ...tak ako každý rok aj tento, sme pred Vianocami spolu so žiakmi našej školy piekli medovníčky a oblátky. Nechýbali pokyny, dodržiavanie bezpečnosti, šikovné ruky, zmysel pre tvorivosť, ale najmä spolupráca  a šikovnosť učiteľov. Deti MŠ a žiaci ZŠ si mohli sami vyskúšať postup pečenia medovníkov, ktoré si aj po vychladnutí ozdobili..."Šťastné a veselé Vianoce" praje  p.uč. J. Lesná

• Čím budem 3

• aaa...pokračujeme. Dnes nás navštívili nechtove dizajnérky. Oboznámili nás s ďalším zamestnaním, ktoré môžeme robiť aj my. Na začiatku naše nechty boli ...nooo..rôzne. Teta Juditka nám povedala ako sa starať o ruky, nechty a ako budeme krajšie. Ukážka bola poučná a ako to dopadlo môžete posúdiť aj Vy.  Čím budem 3.
            12.12.2012 17:40

• Čím budem 2

• Malý projekt našej školy o oboznamovaní sa so zamestnaniami pokračuje. V novembri nám o ďalšom zamestnaní KOZMETIČKA prišli porozprávať a ukázať nám tety zo salónu krásy .Zistili sme, že krásna žena môže byť ešte krajšia a všetko treba naozaj vedieť a nielen sa rýchlo namaľovať. Chcete sa pozrieť s nami??? Nech sa páči.  Čím budem 2.
            30.11.2012 08:52