• Veľká noc v školskom roku 2013/2014

• Túto veľkú noc sme sa zišli všetci v stredu v miestnej sále. Stretli sme sa tu úplne všetci zo všetkých tried a zo všetkých ročníkov vrátane materskej školky. Všetci sme sa zapojili do prác spojených s veľkou nocou. Ako to už býva zvykom aj tento rok sme sa hlavne zamerali na hlavný symbol "veľkonočné vajíčka". Každý z nás dostal vajíčka ktoré sme si mohli sami nejako ozdobiť. Ako? To už bolo na nás a na našich učiteľkách a učiteľoch. Či a ako sa nám to podarilo si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Dovajíčkovania na budúci veľkú noc!

• Riaditeľské voľno

V súlade so zákonom č.245/ 2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene niektorých zákonov (podľa § 150ods.5) a so súhlasom zriaďovateľa v zastúpení starostu p. Eduarda Pompu udeľujem riaditeľské voľno v dňoch 02.05.2014 a 09.05.2014 z technických príčin.

Mgr Anna Tkačiková

• Vzdelávanie - interaktívne perá

• Začiatkom roka prišiel k nám na návštevu do školy pán s "hovoriacimi perami". Ukázal našim učiteľom ako pracovať s takými perami, ako pracovať s učebnicami, ako nahrávať nové učebnice atď. Veríme, že toto vzdelávanie nám pomôže skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na našej škole v jednotlivých predmetoch. Ako sa naši učitelia vzdelávali si môžte prezrieť vo fotogalérii.

• Interaktívne perá

• V rámci projektu "Čítaním objavujeme svet" pracujú naši žiaci s úplne novou a pre mnohých neznámou pomôckou ako sú Interaktívne perá a interaktívne učebnice. Prvé hodiny boli pokusné, ale veľmi rýchlo pochopili postup a prácu. Dnes žiakom nerobí problém nič, ani zapájanie, ani aktivovanie učebníc, či samostatne pracovať, či každý žiak písať iný diktát. Ak chcete vidieť ako im to ide prídte sa pozrieť na vyučovanie, alebo si pozrite aspoň foto vo fotoalbume.

• Karneval 2014

• S fašiangovým obdobím sme sa rozlúčili 28. februára v miestnej sále a to veľkolepým karnevalom. Na tomto karnevale sa zúčastnilo mnoho pekných masiek, ktoré si môžete prezrieť v našom fotoalbume, fotiek je neúrekom :) Všetky masky boli odmenené niektoré viac a niektoré menej, v závislosti na kreativite a nezvyčajnosti žiakov a ich rodičov. Nesmieme zabudnúť aj na našich učiteľov, ktorí si tohto roku pripravili svoje masky. Doskarnelovania sa na budúci rok. Tešíme sa!!

• Deň jabĺk

• Ako sa už stalo tradíciou v našej škole , vždy na jeseň sa všetci tešíme na Deň jabĺk, ktorý nám prinesie viac zdravia, nápadov aj tvorivej práce. Tohto roku máme jablká z projektu Ovocie v škole , ktoré máme obohatené aj zdravou ovocnou šťavou..Ďakujeme...pozrite si našu prácu a našu radosť :)

• Október je známy ako mesiac "Úcty k starším". Pri tejto príležitosti sme i my deti z MŠ pripravili pre naším starých rodičov a rodičov vystúpenie v podobe otvorenej hodiny, aby sa presvedčili, o tom čo ich deti už vedia, keďže v MŠ sú len od septembra. V úvode programu nám žiaci ZŠ zaspievali pieseň pod vedením p. asisentky Aničky. Pozvaní hostia sa mohli ponúknuť jablkovým koláčikom a kávičkou. Pani riaditeľka nám doniesla aj jablkový džús na občerstvenie.  Ďakujeme smiley Ak nás chcete vidieť, nech sa páči vo fotoalbume.

• Branné cvičenie 11. 10.

• Nakoľko je vonku stále pekne, tak sme sa rozhodli, že sa pôjdeme prejsť, zaskákať si, zacvičiť a zasúťažiť. Najprv sme sa boli prejsť po prechádzke sme sa rozcvičili. Po rozcvižke nasledovali jednotlivé stanovištia na ktorých sme sa postupne striedali. Ako prvé nás čakalo preťahovanie lanom, potom hod kruhov na cieľ, súťaženie vo dvojiciach na kolobežkách, bicyklovanie a p. učiteľ Peter Pompa nám ukázal niekoľko zaujímavých uzlov. Po všetkých týchto aktivitách sme zjedli desiaty a s úsmevom na tvári sme išli domov. Ako to vyzeralo si pozrite v našej fotogalérii.

• Koniec šk. roka 2012/2013

• 28. júna tak ako na každej škole sme aj my slávnostne ukončili školský rok 2012/2013. Keďže nás je rok čo rok stále viac tak toto ukončenie prebiehalo v miestnej sále v našej obci. P. riaditeľka Mgr. Anna Tkačiková predniesla slávnostný príhovor pred všetkými zúčastnenými, v ktorom všetkým deťom zaželala príjemné prázdniny. Rozlúčila sa s našimi štvrtákmi, ktorí odchádzajú na druhý stupeň do Toporca poprípade Holumnice. Zároveň vyhodnotila celoročnú súťaž v dochádzke. Vyhral ju nultý ročník pod taktovkou nášho kolegu Mgr. Jána Fioleka, za čo si celá táto trieda odniesla sladkú odmenu. Ako to vyzeralo si môžte pozrieť vo fotogalérii. Dovidenia v šk. roku 2013/2014.

• MISSAK 2012/2013

• Na našej škole sa pravidelne usporadúva Miss školy a samozrejme aj Missák ktorý sa uskutočnil dňa 27. 06. Keďže je to čisto chlapská záležitosť, tak sa o túto súťaž postarali naši kolegovia, zatiaľ čo naše kolegyne tvorili velaváženú porotu. Chlapci zo všetkých ročníkov boli rozdelení do 3 kategórií a súťažili vo viacerých disciplínach pred zrakmi svojich spolužiakov. Príjemnú atmosféru nám dotvárala živá hudba za čo by sme im chceli touto cestou poďakovať. A víťazi? Nájdite si ich v našej fotogalérii.

• Otvorená hodina v 1.A

• 1.A s pani učiteľkou Dodikovou nám ukázali, ako vedia čítať, písať pracovať s interaktívnou tabuľou Myslím , že svojimi zručnosťami nás presvedčili, akí sú dobrí.......Ďakujeme. Otvorená hodina v 1.A. bola ukážkou celoročnej práce a my ďakujeme za peknú hodinu.  Mgr. Tkačiková