• Zápis do 1. ročníka

• V dňoch 16.4. a 17.4.2024 sme na pôde našej základnej školy privítali našich budúcich prváčikov v školskom roku 2024/2025. Tešíme sa na vás v septembri!

• Deň Rómov 8.4.

• Dňa 8.4.2024 sme si na našej škole pripomenuli významný deň - Deň Rómov, ktorý nám priblížil tradície na tradičnej rómskej svadbe.

Naše bývalé žiačky zaspievali rómsku hymnu a predviedli moderovanú rómsku svadbu. Účastníci si kľakli na červenú šatku, vajda im zaviazal ruky so šatkou, nalial im víno do dlaní, ktorým sa ženích a nevesta navzájom ponúkli. Následne si dali chlieb so soľou. Nakoniec vajda udrel kladivom po nákove, odviazal ženíchovi a neveste šatku z rúk, urobil uzol na šatke a ukázal ju svadobčanom. Po vystúpení nasledovala malá hostina, ktorú si pre nás pripravili.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za milý kultúrny zážitok.