• Škola predprimárneho vzdelania

Škola primárneho vzdelania

Špeciálne triedy

Školský klub detí

Základná škola sídli v malej kamennej budove postavenej asi v roku 1856. Táto budova ostatné roky priestorovo nepostačuje na počet žiakov a preto sa už väčšina tried učí v priestoroch obecného úradu. V rámci školského vzdelávacieho programu má škola nový vlastný predmet „Zvedavý Kolumbus“ ,kde sa žiaci zoznamujú s históriou Rómov, rómskymi osobnosťami, tradíciami...

Základná škola s materskou školou Jurské poskytuje predprimárne vzdelávanie pre deti z obce. Keďže máme málo priestorov, nemáme kuchyňu prevádzka MŠ je poldenná a kapacitne postačuje pre 20 detí. Deti sa tu naučia základom slovenského jazyka, základné hygienické návyky a získajú základné sociálne návyky. Pracuje tu jedna pedagogická pracovníčka, ktorá je plne kvalifikovaná. Do materskej školy sú prednostne prijímané deti  ostatný rok pred nástupom do ZŠ v maximálnom počte do 20 detí.

Základná škola poskytuje primárne vzdelávanie, ktoré začína pre vačšinu žiakov nultým ročníkom až do štvrtého ročníka ZŠ, kde získajú plné primárne vzdelanie. Vo vzdelávacom procese berieme ohľad na individuálne danosti  žiakov a v prípade potreby otvárame aj špeciálne triedy. Všetkým zamestnancom záleží na všeobecnom rozvoji celej osobnosti  a preto máme množstvo krúžkov, ktoré sa otvárajú podľa požiadaviek a záujmu žiakov a sú financované hlavne cez vzdelávacie poukazy. Škola sa zúčastňuje rôznych súťaží, napr.SUPERTRIEDA, kde dosahujeme dobré výsledky.

Školský klub detí pomáha pri príprave na vyučovanie a dopĺňa celkový rozvoj osobnosti. Každý rok navštevuje školský klub 50 detí rozdelených do dvoch oddielov tzv. mladší a starší oddiel. Z priestorových a finančných možností nie je možné tento počet navýšiť.