• Dentálna hygiena

•

Od 23. marca do 25.marca sa na našej škole konala beseda na tému dentálna hygiena.

Počas týchto dní sa na besede vystriedali všetky  triedy, vrátane materskej školy.

Žiaci sa aktívne zapájali do rozhovorov a vyskúšali si aj na makete ústnej dutiny vyčistiť zuby.

Beseda bola zameraná na správne čistenie zubov a  zdravá výživa pre rast zubov . Okrem zubnej pasty a zubnej kefky žiaci spoznali dentálnu niť a zubnú kefku na čistenie medzier medzi zubami.

Na konci besedy dostala každá trieda za úlohu vytvoriť plagát, alebo výtvarne znázorniť čo si z besedy zapamätali. Besedu dentálna hygiena si zábavnou formou pripravili a prednášali  Mgr. Lukáš Frytt a Mgr. Peter Pompa.