• KOZMO a jeho dobrodružstvá

• V dňoch 8. -11. 10 2020 sa naši  pedagogickí zamestnanci ZŠ s MŠ zúčastnili školenia preventívneho programu ,,Kozmo a jeho dobrodružstvá". Tento program je zameraný, aby deti boli k sebe tolerantné, aby vedeli prijímať inakosť, aby nevyčleňovali iné deti a  učí,  ako hovoriť a pracovať s deťmi o témach násilia a šikany zážitkovou formou.  Kozmo je kamarát detí, rodičov, vychovávateľov, učiteľov, jednoducho všetkých nás, ktorí sa môžeme podieľať na tom, aby bol svet lepším a bezpečnejším miestom pre všetkých, a teda aj pre naše deti.

• Návšteva Mikuláša

• Tak ako každý rok, dňa 4.12. 2020 prišiel deti navštíviť  do školy Mikuláš. Pre všetky deti si priniesol vrece plné sladkostí. Deti sa na príchod Mikuláša zodpovedne pripravili – nacvičili si básničky a pesničky. Mikuláš navštívil každú triedu a deti sa  s ním mohli odfotiť a položiť mu pár zvedavých otázok. Tento deň sa školou a  škôlkou rozliehalo veľa detského smiechu a radosti.

• Pečenie medovníkov a vianočných oblátok

• Vianoce bez medovníkov a oblátok si nevieme ani predstaviť. Rozvoňajú nám domov a spríjemnia najkrajšie sviatky v roku. Ani my sme nijako „neotáľali“ - dňa 4. a 7. decembra sme si spoločne upiekli vianočné medovníky a oblátky. Išlo nám to „od ruky“ a ako dobre chutili ....